E3X-NA41 2M Czujnik światłowodowy, PNP NO/NC, przewód o dł. 2m, światło czerw. widz., wskaźnik 5 LED, Omron, E3XNA412M
Wystaw opinię o produkcie
Kod produktu: E3X-NA41 2M
Opis
E3X-NA41– podstawowy wzmacniacz światłowodowy – bardzo prosty w obsłudze.
Model E3X-NA41 wyposażony jest w podstawowe funkcje, wystarczające jednak w większości typowych aplikacji:
· Prosta regulacja czujnika – potencjometrem 8-mio obrotowym ze wskaźnikiem
· Czytelny 5-elementowy wskaźnik poziomu sygnału
· Wysoka rozdzielczość – możliwość precyzyjnej detekcji
· Krótkie czasy reakcji (200 ms) – pozwalają na pracę w aplikacjach szybkozmiennych (dostępne modele z czasem zadziałania 20 ms)
· Funkcja Auto Power Control oraz 4-elementowe diody LED zapewniają długotrwałą stabilność kompensując zużycie elementów optycznych czujnika
· Eliminacja wzajemnych interferencji umożliwiająca jednoczesne działanie do 5 czujników znajdujących się w bezpośredniej bliskości
· Funkcja timera – opóźnianie wyłączania (40ms)
Podstawowe dane techniczne:
| Zasięg działania: | Zależny od zastosowanego światłowodu |
| Napięcie zasilania: | 10,8…26,4V DC |
| Rodzaj wyjścia: | PNP NO/NC |
| Prąd wyjściowy: | 50 mA |
| Czas reakcji: | 200 ms (działanie lub resetowanie) |
| Regulacja czułości: | Potencjometr 8-mio obrotowy) |
| Wielkość plamki testowej (typowa): | Zależna od zastosowanego światłowodu |
| Zakres temperatur otoczenia: | Eksploatacja -25…550C, przechowywanie -25…700C (bez oblodzenia i kondensacji) |
| Rodzaj obudowy: | Prostopadłościenna 70x32x10mm |
| Materiał obudowy: | Tworzywo sztuczne |
| Stopień ochrony: | IP 50 |
Szczegółowe dane techniczne w kartach katalogowych czujnika oraz światłowodów.
Modele o zbliżonych parametrach - różniące się rodzajem i ilością wyjść, oraz sposobem połączenia (dostępne na zapytanie):
| Oznaczenie | Rodzaj wyjścia | Sposób podłączenia |
| E3X-NA41 | PNP | Przewód o dł. 2m |
| E3X-NA11 | NPN | Przewód o dł. 2m |
Dostępne są również modele o skróconym (do 20ms) czasie zadziałania oraz modele dedykowane do detekcji znaczników drukowanych (markerów).
Katalog z pełną ofertą firmy OMRON (pdf, wersja PL, 2012/2013)
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
